Yeni Mağaza Rehberi

Nasıl üye olurum?

eseyyar.com'da mağaza açmak ücretsizdir. eseyyar.com ana sayfasının alt bölümünde yer alan “Mağaza Girişi” başlığına tıkladığınızda Mağaza Giriş  sayfasına yönlendirileceksiniz. "Hemen Mağaza Aç" butonuna basıp üyelik formunu doldurarak kolay ve güvenli bir şekilde platformumuza kaydolabilirsiniz.

Üye olmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1.       Ana sayfanın alt kısmında yer alan Mağaza Girişi linkini tıklayın.

 1.  Açılan ekranda üyelik butonuna basın.
 2.  Üyelik Bilgileri alanına gerekli bilgileri girin.
 3.  Aktif olarak kullandığınız ve hemen kontrol edebileceğiniz bir e-posta adresi tanımlayın.
 4.  Formu doldurduktan sonra Üye Ol butonuna basın.
 5.  Kayıt işlemini tamamlamak için e-posta adresinizi kontrol edin.
 6.  E-posta adresinize gönderilen linki tıklayın veya e-postada gönderilen linki kopyalayarak tarayıcınızın adres bölümüne yazın veya kopyalayıp yapıştırın.
 7. Açılan sayfada ilgili bölümleri tanımlayarak üyeliğinizi aktif edin.

Üyelik formu doldurulduktan sonra kullanıcı adınız ve şifrenizle mağaza girişi yapıp "Hesabım" başlığı altında bulunan "Evrak Yönetimi" sekmesinden evraklarınızı ve sözleşmenizi yükleyebilirsiniz.

Evraklarınızın tamamını panele yükledikten sonra ‘’Evrakları Onaya Gönder’’ butonuna basmanız gerekmektedir.

Mağazanız, Onaylı Mağaza statüsüne geçtikten sonra ürün yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz. Kategori yöneticiniz tarafından mağaza onayınız verildikten sonra yüklenen ürünler aktif olarak satışta yer alacaktır.

Her satış için ilgili kategori komisyonu sistem tarafından kesilecektir.

MağazaÜyelik bilgilerimi nasıl güncelleyeceğim?

Mağaza yönetici sayfasında yan menüsündeki “Mağaza Ayarlarım” linkinde    Mağaza   bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

Mağaza Üyeliğimi nasıl iptal edeceğim?

eseyyar.com mağaza üyeliğinizi, iptal etmek istediğinizde mail veya bizimle iletişime geçerek yapılacak incelemeler sonucunda iptal edebilirsiniz.

 

Not: Mağaza üyeliğinizi geçici bir süreyle kullanmayacaksanız, mağazanızı kapatmayıp daha sonra eseyyar.com'dan satışa kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Üyelik iptalinin gerçekleştirilmesi için son tamamlanan siparişinizin üzerinden 6 aylık süreç geçmesi gerekmektedir.İlgili süre içerisinde satış gerçekleştirilmeyecek ise tüm ürünlerinizi satıştan kaldırabilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştiririm?

Şifrenizi, Hesabım > kullanıcı Bilgilerim den gelen sayfada sağ menüde hesabım sekmesinde bilgilerinizi   değiştirebilirsiniz.

Belirlediğiniz şifreniz;

 • En az 6, en fazla 15 karakterden oluşmalı,
 • Sadece rakamlardan oluşmamalı,
 • Türkçe karakterler bulunmamalı,
 • Kullanıcı adı ile aynı 4 veya daha fazla ardışık karakter bulunmamalı,
 • Aynı karakterden art arda 3 veya daha fazla yer almamalıdır.
 • Şifrede büyük, küçük harf hassasiyeti vardır. Lütfen üye girişi yaparken Caps lock tuşunun açık olup olmadığını kontrol edin.
 • Belirlediğiniz şifrede !, @, $, %, ^, &, * gibi karakterler yer alabilir.

Kategori seçimimi değiştirebilir miyim?

Kategori seçiminiz ilk üyelik işlemlerinde tarafınızca belirlenmektedir.Bu kapsamda sistem tarafından ilgili kategoriye özel komisyon anlaşmanız sisteme tanımlanmaktadır.

Bu sebep ile ilgili kategori değişliğinde komisyon oranlarında değişikliğe sebep olabiliceğinden ilgili birimimiz ile iletişime geçmelisiniz. Sizin için en uygun seçenek konusunda yardımcı olacağız.

Farklı Kategorilerde satış yapabilir miyim?

Üyelik kaydı sırasında seçilen kategorinin yanında diğer tüm kategoriler üzerinden de satış işlemi gerçleştirebilirsiniz.

Satışlarınız için yapılacak komisyon kesintileri satış yapılan kategori komisyon oranları üzerinden gerçekleştirilecektir. İlgili kategorilere ait komisyon oranı bilgisini eseyyar@eseyyar.com adresi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

 

Satış durumunu nasıl kontrol edebilirim?

Satış durumunu, mağaza yönetim sayfasında yan menüde  Sipariş ve Sevk Yönetimi > Mağaza Siparişlerim sekmesinden kontrol edebilirsiniz.

 

Gelen satış işlemi sonrası yapılacak işlemler nelerdir?

Tarafınıza gelen siparişe, Satış Ofisini menüsündeki Sipariş ve Sevk Yönetimi > Kargo-Sevkiyat Yönetimi sekmesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İlgili siparişe "Onay" vermeniz durumunda sipariş kargoya hazır hale gelmektedir.İlgili sipariş için faturanızı düzenleyerek ürünü kargolayarak gönderim sürecini başlatabilirsiniz.